Hayatınızı Özel Kılın

Hayatınızı Özel Kılın

Son Güncelleme: 22 Şubat, 2017

Hayatınızı özel kılın. Size de hiç buna benzer bir şey söylendiği oldu mu?

Her gününüzü, son gününüzmüş gibi yaşayın. Tek bir günün bile sevdiğiniz insanlara sizin için ne kadar değerli olduklarını söylemeden geçmesine izin vermeyin. Dünyanızı sihirli ve hoş bir hale getirin.

Hayatınızı özel kılın. Çok kullanıldığı için eskimiş bir deyim gibi gelebilir ama öyle değil.

Rüyalarınızı gerçekleştirin ve hayatınızı özel kılın

Her birimizin içinde, dışarı çıkmak için uğraşan bir ışık vardır. Bu dünyada herkesin gerçekleşmek için çırpınıp duran rüya ve arzuları daima bizimle olacaktır.

“Bizler, kaderimizin sahibiyiz. Bizler, ruhumuzun kaptanıyız.”

– Winston Churchill

mutlu-kiz

Ne yazık ki çoğu zaman sıradan ve üzüntülü hayatlar sürmek zorunda kalıyoruz. Gelişmiş ülkelerden birinde doğduysanız, rüyalarınızın gerçekleştiğini görebilirsiniz ama bunun değerini asla anlamayabilir, ne kadar şanslı olduğunuzu fark etmeyebilirsiniz.

Fakat talihsizseniz ve yoksul bir ülkede doğduysanız, hayatınız boyunca şiddet, açlık ve tecritle karşılaşırsınız.

Bırakın iç ışığınız parlasın

Hepimiz bize ait olan bir iç ışığa sahibiz ve bu ışık, hayatımız boyunca bize eşlik edecek. İşin sırrı, bu ışığı dışarı yansıtmakta, ona bir ses vererek bu iç benliğin rehber ve sahipliğine ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu bütün dünyaya haykırmasını sağlamak.

İç ışığımızın daima bir sesi olması ve hayatımıza katılması için hayallerimizi gerçekleştirmeye uğraşmalıyız. 

Her insanın ruhunda barınan gerçek arzular sayesinde özel ve büyülü bir hayat, rutin ve sıradanlıktan uzak bir hakikate dönüşür.

Uydumculuktan uzak kalın

Uydumculuk ve rutinden uzak kalın. Hayatınızı, özel ve gerçek kılın. Kendinizi, iyi ve kötü taraflarınızla yakından tanıyın, çünkü kalbimizdekini bilmenin en iyi yolu budur.

Özel bir hayatınız olmasını istiyorsanız, başkalarına saygı gösterin. Derilerinin rengi, ideolojileri veya dini inanışları nedeniyle başkalarını yargılamayın. Bunun yerine, karşılaştığınız her insanın içinde iyi ve güzel bir şey olduğunu ama belki de bu güzelliklerin dışarı çıkma fırsatını bulamadığını düşünün. 

Doğru olanı yapmak, insanın doğasında vardır ama bunu başarmak her zaman kolay olmaz. Bize, çobanı takip edip sürüde bir koyun olmak öğretilmiştir.

Çalış, tüket, çocuk yap, aileni geçindir… Peki, bireyin ihtiyaçları ne olacak? Kendini gerçekleştirmeye ne olacak? Rüyalarımızı gerçekleştirme arzumuz ne zaman kayboluyor?

Hayal edebiliyorsanız, yapabilirsiniz

Hayatınızı özel kılın. Bunun nasıl olacağını hayal ediyor olabilirsiniz. Bu da demektir ki bunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Anlayışsızlık ve başarısızlıklarla bezenmiş, engellerle dolu, zorlu bir yol olacak bu. Ama sonunda bütün bu zorluklara değeceğini bilmelisiniz.

Bu uzun ve karmaşık yolun sonu ve alacağınız ödül sizsiniz. Hep olmayı düşlediğiniz kişi olarak hep hayalini kurduğunuz varlığı yaşayacaksınız. İliklerinize kadar kendiniz olacak, sanki yarın yokmuş gibi her anın tadını çıkaracaksınız, çünkü gerçekten de yarın olmayabilir ya da çok geç olabilir.

ay-cocuk-balon

Özel kıldığınız hayatınızda mutluluğu fethedin

Dolayısıyla, özel kılmak istediğiniz hayatı aramaya hemen başlamanız önemli. İçinizdeki bütün iyilik dışarı çıksın. Bu yolculuktan tat alın ve bunu bütün dünyayla paylaşın. Bu yol zor olabilir ama imkansız değil.

Korkularınızı ve utancınızı unutarak hep hayalini kurduğunuz kişi olma macerasına atılın. 

Sevdiğiniz kişilere yaslanın. Çok sevin. Hayalleriniz için hedefler belirleyin ve sizi memnuniyet ve mutlulukla dolduracak küçük zaferler kazanmaya başlayın. Sonunda, hayatınızı özel kılın.

“Burada, bütün kışların kalbinde, canlı bir bahar yaşar ve her gecenin ardından gülümseyen bir gün doğar.”

– Khalil Gibran

Yolculuğunuz karmaşıklaşsa bile yine de güneş doğacak. Kendinize olan inancınızı ve umudunuzu asla yitirmeyin. Hayal kurmayı asla bırakmayın. Elinizden gelenin en iyisini yapın. Hayatınızı özel kılın.


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.