Thumb Author Vanessa Viqueira

Vanessa Viqueira

psikolog


Psikolog ve kriminolog. Bu iki alanda geniş deneyime ve eğitime sahiptir. Bu disiplinlerle ilgili bir düzine kitabın yanı sıra kurs ve atölye çalışmalarının yazarıdır. Eğitim alanındaki kurum, kuruluş, program ve dijital platformlarda yargı uzmanı, öğretmen, öğretici, eğitici ve işbirlikçi olarak çalışmaktadır.

Yazar hakkında

Oviedo Üniversitesi'nden (2012) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca bu üniversiteden Kriminoloji diploması (2006) ve Ulusal Uzaktan Eğitim Üniversitesi'nden Psikopatoloji ve Sağlık alanında uzmanlığı (2013) vardır.

2019'dan beri Madrid Yüksek Adalet Mahkemesi'nde adli uzman olarak nitelendirilmiştir ve 2020'den beri COP İspanya Hukuk Psikolojisi Alanının bir üyesidir. COPPA (Asturias) 02483'te kayıtlı bir psikolog ve CPCM'de kayıtlı bir kriminologdur . (Madrid) 099.

Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde Kriminoloji TFM'de yüz yüze öğretmen ve eğitmendir . 2015'ten beri ADR Training'de sağlık ve psikososyal alanla ilgili kursların uzman yazarı ve aynı yıldan itibaren Editorial Paraninfo'da editör, sosyal entegrasyon ve eşitlik ile ilgili bir düzine kitap yazdı .

Bazı önemli çalışmaları arasında toplumsal cinsiyet teorisi ve cinsiyetçi olmayan dilin temel kavramlarının uygulanması (2016), kadın ve erkeklerin katılım süreçleri ve eşitliğin teşviki için ağların oluşturulması (2016) ve kişisel özerkliğin desteklenmesi (2019) bulunmaktadır. Tüm bu araştırma alanlarıyla ilgili çalıştayların kolaylaştırıcısıdır .

Ayrıca eğitim öğretmeni, danışman, görsel-işitsel içerik yazarı, yazar ve editör olarak çalıştı. Çevrimiçi bir modalite altında içerik sağlama konusunda uzmanlaşmıştır, böylece önceki çalışmalarının büyük bir kısmı bu şekilde gerçekleştirilmiştir.


Son makaleler