Aşk Bitkisini Soldurmanın 3 Yolu

Aşk Bitkisini Soldurmanın 3 Yolu

Son Güncelleme: 11 Aralık, 2017

Bir ilişkiye başlamak adrenalin içerir, duygular çok derin değildir ve diğer kişi hakkında her şeyi severiz. Ancak zaman geçer ve her bir kişi, partnerinin bu ilişkide beklediği rolden başka bir rolü benimseyebilir. Hiçbir şey başladığı zamanlardaki kadar güzel değildir ve iki taraf da aşk bitkisinin kurumaya başladığının farkında değildir.

Aşk her gün sulanması gereken bir bitki gibidir. Eğer yeteri kadar su vermezseniz hemen kurur ve solar. Tersine; eğer bu bitkiye çok fazla su verirseniz, kökleri çürür ve bitki yine sonunda ölür. Bu yüzden bir ilişkide aşk ile özgürlük arasındaki dengeyi kurmak çok önemlidir.

Aşk bitkisinin siz farkına bile varmadan solup gideceği bazı durumlar vardır. Sezgilerinize güvenin ve yapacağınız şey konusunda karar vermek için işaretlere bakın: radikal bir değişiklik mi gerekiyor, yoksa sağlıklı ve dengeli bir aşk mı yaşıyorsunuz?

“Yaşlanmak aşkı korumaz. Ama aşk yaşlanmaya karşı koruyabilir.”

– Jeanne Moreau

Negatifliği Beslemek

Stresli bir iş, yemek alışverişine gidecek vakit bulamamak, suratsız bir komşu ya da bozuk bir buzdolabı… Eğer bunları pozitiflikle dengelemezsek, çok negatif oluruz. Ve negatiflik, partnerimizle olan ilişkimiz de dahil olmak üzere, birçok alana taşınabilir.

çift

Negatif düşüncelerinizi partnerinize yüklemek, duygusal açıdan onlara ait olmayan bir ağırlık yüklemektir. Negatiflik yok olmaz. Sonunda duygusal sırt çantanızda birikerek ağırlığı sırtınızı incitecek boyuta gelir. Şikayet etmek sadece onları söyleyen ve dinleyen kişilerin ruhlarını boğar. Bu yüzden, niçin çok şikayet etmek yerine problemleri çözmeye odaklanmıyoruz?

Bazı zamanlarda negatif tutumlar çiftleri tehdit edecek kadar tehlikeli değildir. Ancak her gün karanlık olması bir yaşam tarzına dönüşürse, aşk bitkisi kesinlikle solmaya başlayacaktır.

Diğer şeyleri ilişkiden önce tutmak

Yaşam yeterince stresli olabilir: çocuklar, arkadaşlar, iş, hobiler, ders çalışmak… hepsi çiftlerin keyifli zaman geçirmelerinden daha önce gelebilir gibi gözüküyor. Partnerinizin sizden önce başka bir şeyi düşündüğünü ve sizinle geçirecek zaman bulamadığını hayal edebilir misiniz? Bu çift ayrılacaktır çünkü hiçbir partner sürekli ikinci seçenek olmakla başa çıkamaz.

Hayatınızı paylaştığınız kişiyi birinci sıraya koymak, onları önemli hissettirmek ve fikirlerini önemsemek bir aşkı beslemek için yapılabilecek en güzel şeylerden 3 tanesidir.

yağmurda dans eden çift

“Gerçek aşk kendini sevmek değildir, sevgiliyi başkalarına ve hayata açan şeydir. O rahatsızlık vermez, soyutlamaz, reddetmez, ısrar etmez; sadece kabul eder.”

– Antonio Gala

Tutkunun bitmesine izin vermek

Bir çift için dürüst bir iletişimin gerekli olmasının yanı sıra, tutkunun da ilişkinin devam edebilmesi için önemli bir bileşen olduğu doğrudur ve arada sırada gizemden bir zarar gelmez.

Hem erkekler hem de kadınlar partnerlerinden fiziksel bir yakınlık isterler ve buna ihtiyaç duyarlar. Eğer bu samimiyet sürekli reddedilirse, ayrılık yakındır. Seks bir çifti bir araya getirmek için harika bir yoldur ve onların duygusal bağlarını maksimuma çıkarır.

öpüşmek üzere olan çift

Bazı günler zaman yoktur ya da çok yorgunsunuzdur, fakat aşk bitkisini sulamak önemlidir ve bu, tutku suyu ile de yapılabilir. Bir ilişkinin yürümesi için seks ile aşk bir arada olmalıdır!

Eğer istikrarlı bir ilişki içindeyseniz, hem kendiniz hem de partneriniz için sevgi gösterme ve değer verme sorumluluğuna şaşırabilir hatta bunalabilirsiniz. Eşinizin refahı ve mutluluğunun büyük bir kısmı sizin seçimleriniz ve hareketleriniz tarafından belirlenir. Bu yüzden ilişki içindeki küçük şeylerin büyük sonuçlara ulaştırdığının farkında olmak önemlidir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.