Thumb Author Miriam Recio Ventosa

Miriam Recio Ventosa

Psikolog


Psikolog, çift terapisi ve bütünleştirici psikoloji alanında uzmanlaşmıştır. Centro Psicoedúcate'in yaratıcısı ve yöneticisidir ve İspanyol Kızılhaçı ve Sınır Tanımayan Psikologlar'ın çeşitli programlarında gönüllü olarak çalışmaktadır. Ayrıca konuşma kolaylaştırıcısı ve dijital medya organizatörü olarak çalışmıştır.

Yazar hakkında

Rovira i Virgili Üniversitesi'nden (2012) Psikoloji bölümünden mezun oldu . Madrid Mesafe Üniversitesi'nden (2018) Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi aldı . Bundan önce , Girona Üniversitesi ve Cinsellik ve Çift Araştırmaları Enstitüsü tarafından onaylanan Bütünleştirici Psikoterapi (2014) ve Çift Terapisi (2015) alanında yüksek lisans derecesi aldı .

Ayrıca yas, duygusal zeka, bağımlılıklar, cinsel istismar, kaygı, kısa stratejik terapi ve aile terapisi konularında farklı dersler almıştır. Kızıl Haç'ta, Sant Joan de Déu Hastanesi'nde ve Sınır Tanımayan Psikologlarda gönüllü olmuştur.

Profesyonel kariyerine, bağımlılıkların ve ikili patolojinin tedavi edildiği terapötik bir topluluk olan CAT-Barcelona'da çalışarak başladı. Daha sonra hastalara bireysel, çift ve aile olarak özel danışmanlık vermeye başladı ve 2015 yılında çocuklara, gençlere, yetişkinlere, çiftlere ve ailelere yönelik bir psikoterapi kurumu olan Centro Psicoedúcate'i açtı. 


Son makaleler